Ahoj piloti !

Pozývame Vás na 8. ročník jedinečného podujatia v presnosti pristátia zmiešaných tímov padákov a rogál. Príďte si neformálne zasúťažiť a stretnúť sa s pilotmi a priateľmi s celého Československa. Všetky informácie o Presnosti pristátia 2018 nájdete na www.x-air.sk a registrovať sa môžete na https://www.x-air.sk/Presnost-pristatia .

Aj keď sa v minulom roku pretek neuskutočnil z dôvodu daždivého počasia v hlavnom aj náhradnom termíne, veríme, že z dlhodobej štatistiky nám v tomto roku bude opäť priať stabilná, skoro jesenná suchá klíma. Navyše, keď tento rok nemáme náhradný  termín ( zhodou dátumov sa 15.9. konajú v Zástraní obecné hody a z tohto dôvodu nie je možné zabezpečiť vo zvýšenej miere prepravu pilotov na štart ).

V roku 2016 sa v nádhernom slnečnom, ale bezveternom počasí trápilo 25 pretekárov ako mohlo, avšak Andrej Komanec, víťaz 5. ročníka v PG časti, zopakoval svoj triumf. Dvakrát po sebe trafil čistý stred a stal sa suverénom preteku 6. ročníka. Medzi rogalistami dominoval organizátor Dušan Kalinka, ktorý popri vývozoch pretekárov stihol vyhrať vo svojej skupine. Hlavnú cenu, a to prvenstvo v zmiešaných tímoch padák/rogalo, získala prekvapujúco dvojica Dušan Kalinka a Jozef Ivaška. Prekvapujúco preto, lebo „ťahúňom“ tímu sa stal prvýkrát v histórií jednoznačne rogalista.

Po preteku bola v Hangári bujará oslava za vyhrávania ľudovej muziky až do neskorého večera.

Ďakujem všetkým pretekárom za to, že súťažili, divákom za to, že povzbudzovali, muzikantom za to, že nám hrali a prítomným v Hangári za to, že sa zabávali.

Výsledky tímov v Presnosť pristátia Straník 2016.

Zmiešané tímy (HG / PG ):

1. miesto: Dušan Kalinka / Jozef Ivaška              – 549 b

2. miesto: Pavel Holuška / Martin Kočnár           –  420 b

3. miesto: Ivan Janovský / Andrej Komanec        – 280 b

s pozdravom
Ing. Peter Vrabec

Súvisiace príspevky