Presnosť pristátia 2015

     Po predchádzajúcich dvoch upršaných dňoch asi málokto veril meteorológom a ich predpovedi priaznivého počasia na sobotný pretek. Aj to sa určite podpísalo pod historicky najslabšiu účasť, keď bolo na štartovnej listine odprezentovaných iba dvanásť rogalistov, deväť padačkárov a päť tímov.

     Opäť to však vyšlo a v sobotu sa nad Straníkom už pred poludním v slabom južnom prúdení a vo fantastickej termike vznášalo niekoľko padákov a následne aj rogál. Tá síce po 15-tej hodine zoslabla, ale aj tých pár hodín umožnilo pilotom výborne si polietať po širokom okolí a ešte si aj zasúťažiť. V nedeľu veľmi teplý južný vietor zosilnel natoľko, že po14-tej hodine boli vo vzduchu už iba rogalisti a skúsení paraglidisti.

     Víťazom v Presnosti pristátia Straník 2015 sa medzi paraglidistami stal mladý 16-ročný pilot Andrej Komanec ( v deň preteku vlastnil pilotný preukaz iba 14 dní ), ktorý trafil dvakrát stred, najpresnejší hangglidista bol taktiež mladý pilot Pavel Holuša a najlepší tím bol v zložení Andrej Komanec ( PG) a Ivan Janovský ( HG ). Výkony boli profesionálne aj rekreačné, v každom prípade víťazom bol každý, kto prišiel, lietal a zabavil sa. Ďakujeme hlavne už zohraným tímom meračov za ich precíznosť, vodičom za výborné vývozy, no a samozrejme tradičným sponzorom za to, že pretek opäť podporili. Tešíme na Vás všetkých v budúcom roku a prajeme krásny zvyšok sezóny. Podrobné výsledky a fotky si môžete pozrieť http://www.x-air.sk/index.php?zobraz=aktualne&idmenu=&detail=276.

Ahoj o rok na presnosti

                                                                                                                                                                                                                          Peter Vrabec

Súvisiace príspevky