Ahoj piloti a priaznivci bezmotorového lietania!

 

Pozývame Vás na 7. ročník jedinečného podujatia v presnosti pristátia zmiešaných tímov padákov a rogál. Príďte si neformálne zasúťažiť a stretnúť sa s pilotmi a priateľmi z celého Československa. Všetky informácie o Presnosti pristátia 2017 nájdete na www.x-air.sk a registrovať sa môžete na https://www.x-air.sk/Presnost-pristatia .

Keďže je počasie v tomto období veľmi stabilné, zatiaľ sa v histórií ani raz nestalo, aby sa nelietalo a inak tomu nebolo ani minulý  6. ročník. Predpovedaný slabý juhozápadný vietor ignoroval meteorológov a tak sa do neskorého poobedia používal južný štart. Žiaľ, takmer bezvetrie moc nepraje presnosti pristátia na padáku, nehovoriac o problémoch s triafaním sa na metrový kruh pre pilotov rogál. 25 pretekárov sa trápilo ako mohlo, ale Andrej Komanec, víťaz 5. ročníka v PG časti, zopakoval svoj triumf. Dvakrát po sebe trafil čistý stred a stal sa suverénom preteku. Medzi rogalistami dominoval organizátor Dušan Kalinka, ktorý popri vývozoch pretekárov stihol vyhrať vo svojej skupine. Hlavnú cenu, a to prvenstvo v zmiešaných tímoch padák/rogalo, získala prekvapujúco dvojica Dušan Kalinka a Jozef Ivaška. Prekvapujúco preto, lebo „ťahúňom“ tímu sa stal prvýkrát v histórií jednoznačne rogalista.

Po preteku bola v Hangári bujará oslava za vyhrávania ľudovej muziky do neskorého večera.

Ďakujem všetkým pretekárom za to, že súťažili, divákom za to, že povzbudzovali, muzikantom za to, že nám hrali a prítomným v Hangári za to, že sa zabávali.

Peter Vrabec

Výsledky tímov v Presnosť pristátia Straník 2016.

Zmiešané tímy (HG / PG ):

  1. miesto: Dušan Kalinka / Jozef Ivaška – 549 b
  2. miesto: Pavel Holuška / Martin Kočnár –  420 b
  3. miesto: Ivan Janovský / Andrej Komanec    – 280 b

Súvisiace príspevky