Aj takto ubližujeme nízkymi preletmi

Vážený priatelia a letecký kolegovia,

pred pár dňami som obdržal veľmi zaujímavý mail. Nezostávalo mi nič iné, iba sa dotyčným za nás všetkých ospravedlniť. Prečo?

Nech sa páči:

Dobrý deň, 

sme deti z rajeckého krúžku Mladých prírodovedcov a tento rok sme sa zapojili do eko výchovného programu „Bociany“ v našom meste – Rajci, blízko ku námestiu totiž každoročne hniezdia bociany a našou úlohou je ich pozorovať a zaznamenávať všetky údaje o ich živote. V tomto roku však dňa 16. júla v nedeľu došlo k vážnej udalosti – nad mestom preletelo rogalo pravdepodobne príliš nízko, čo mladé bociany vyplašilo a jedno mláďa zletelo z hniezda tak, že nedokázalo vzlietnuť naspäť do hniezda. Našťastie sa ľuďom podarilo mláďa zachrániť a vrátiť ho naspäť do hniezda.

My sa na Vás obraciame s prosbou o obmedzenie preletov nad rajeckým centrom z dôvodu hniezdenia tohto vzácneho a chráneného vtáka – najmä v čase jeho hniezdenia od marca do augusta. 

V prílohe Vám posielame článok, ktorý vyšiel v súvislosti s touto udalosťou.  clanok_Bociany_MY_jul2017

Ďakujeme

S pozdravom Martina Fraštiová, Krúžok mladých prírodovedcov 

A preto opätovne na Vás (padáčkarov aj rogalistov, motorových aj nemotorových) apelujem, aby ste si riadne rozmysleli, kde lietate a v akej výške lietate.

Peter Vrabec, inšpektor paraglidingu

Súvisiace príspevky