26.11.2022 sa na chate na Martinských holiach konečne po dlhšej prestávke konalo vyhodnotenie paraglajdingovej sezóny 2022. Na chatu sa dalo prísť už od piatku a až do nedele, čo niektorí skalní aj využili i napriek tomu, že hlavný program bol len v sobotu.
V sobotu sme strávili spoločný deň varením guľášu a diskutovaním. V podvečerných hodinách sme začali ukážkou prístrojov na lietanie a prednáškou o autorotácií a odhadzovaní záložného padáku spojenú s bohatou diskusiou. Nasledovalo vyhlasovanie výsledkov XC súťaže s odovzdávaním symbolických cien. Nakoľko sa dostavilo len pár pilotov, ktorí sa umiestnili na prvých miestach, odovzdávanie cien prebehlo formou tomboly a takmer každému sa niečo ušlo.

Mrzí ma, že sme sa zišli len v skromnom počte a hlavne ma mrzí, že piloti ktorí sa umiestňujú na popredných miestach nejavia záujem o takéto akcie – prevzatie si ocenenia osobne (ani jeden z nich sa neozval a nedal vedieť, že sa nemôže zúčastniť). I napriek tomu sme im všetci spoločne venovali víťazný potlesk a k umiestneniu všetkým gratulujem.

Dúfam, že nabudúce sa stretneme vo väčšom počte.


Súvisiace príspevky