Ahoj športovci a fanúšikovia športu!

Pozývame Vás na prvý ročník preteku[themecolor] Žilinská 1000ka[/themecolor], ktoré sa uskutočnia na Slovensku, na kopci Straník neďaleko Žiliny.

[themecolor]Nultý ročník tohto podujatia sa tu konal minulý rok 14.10. 2013[/themecolor] pod názvom Žilinská 700ka a zúčastnilo sa ho 17 tímov. Absolútnym víťazom sa stal tím v zložení Milan Damek ( bike ), Lukáš Kolášek ( glide ) a Ján Polášek ( beh ), ktorý zvládli 10 650 metrov dlhú trať zo stúpaním 824 metrov a klesaním 820 metrov za fantastických 0:52:15. Na druhom mieste sa zo stratou necelých štyroch minút s časom 0:55:48 umiestnil tím v zložení Ivanov, Poloha, Holec a na treťom s časom 1:00:22 tím v zložení Platek, Dubský, Čelko. Počasie bolo na hrane pre let paraglidistov a cyklisti sa na rozmočenej zjazdovke po rannom daždi tiež poriadne potili. Najrýchlejší biker bol Milan Damek, ktorý svoj úsek zvládol za 0:25:29, najrýchlejší glidista bol Roman Dubský s časom 0:04:13 a najrýchlejší bežec Ján Polášek s časom 0:22:08.

[themecolor]V tomto roku je trať náročnejšia. Je dlhá 12 650 metrov s prevýšením 1001 metrov. [/themecolor]Cyklisti majú trať dlhšiu a z väčším stúpaním, paraglidisti dostanú zabrať pri behu na štartovačku kde je ich bežecký úsek oproti minulému roku dlhší o viac ako 200 metrov a zdrvujúci bude záverečný dobeh bežcov kolmo hore bývalou zjazdovkou na Veľký Straník.

[themecolor]Štartujeme v nedeľu 20.10. 2013 pred Hangárom na Straníku.  [/themecolor]