Súťaž sa uskutočnila od 11. augusta. Po dlhom daždivom období sa ukázalo niekoľko pekných dní a podarilo s nám odlietať 4 disciplíny z Kráľovej hole. Súťaž síce nebola prihlásená ako FAI2 ale aj napriek tomu sa jej zúčastnili piloti zo Slovenska, Čiech a Poľska.
              Prvý deň, v stredu, sme obsadili JZ štart kde fúkal slabý JZ vietor. Stanovili sme trať pozdĺž hrebeňa so záverečným cik-cak letom do cieľa v Zlatej rybke. Na počiatku hrebeňa boli dostatočne silné podmienky s dostupmi do 2400 m. Ale let proti hoci slabému vetru nie každému prial. Vzhľadom na neskorší štart prvého dňa a s postupom času, sa vytratila termická aktivita a piloti pristáli na trati. Deň vyhral Ivan Plučinský vďaka trpezlivému nastúpaniu posledných metrov výšky.
Druhý deň znova na JZ štarte ale vietor je slabý zo Z až mierne zboku. Trať volíme ako včera, keďže sa neuletela, len mierne modifikujeme rádiusy otočných bodov. Treba čakať na vhodný interval štart. Nakoniec piloti odštartovali a Ivan Plučinský ako prvý otáča postupne všetky body trate. Nasledovali ho Jaro Sojka a Juro Sladký. Jaro aj napriek skvelej traťovej rýchlosti ostáva na druhom mieste lebo leading body Ivana boli neprekonateľné. Tento deň bol skvelý dostupmi do 2700 m v gliding zone, slabým vetrom a krásnymi mrakmi.
Tretí deň bol na JZ silnejší vietor a nižšie základne mrakov len do 2200 m. Piloti bez problémov odštartovali. Zvolili sme trať podobne ako v minulosti. Od Andrejcovej útulne, návrat ku Kráľovke a znova do údolia. Napriek krásnemu úvodu sa v údolí termika stratila a ani záveterné rotory pri Z vetre nepomohli s udržať dlhšie na trati. Vyhral znova trpezlivý Ivan.
Štvrtý deň sme kvôli silnému vetru a nižšej základni modifikovali trať väčšími rádiusmi WP. Deň vyhráva Ivan a definitívne si potvrdil štvordenné vedenie.
Súťaž sa niesla v priateľskej atmosfére aj napriek Covid opatreniam. Znova sa potvrdila skvelá poloha Zlatej rybky pre polohu cieľa. Voľbu tratí sme robili len vo východnej časti Horehronskej doliny a využili sme aj lietanie a body na druhej strane údolia v Rudohorí.
Nie je jednoduché organizovať súťaž na jednom kopci s obmedzenými možnosťami pre štarty.
Tento rok sa nám to ale podarilo.

Lietaniu zdar!

Súvisiace príspevky