Ahoj piloti a priaznivci bezmotorového lietania.

 

Minuloročný 5. ročník Presnosti pristátia 2014 zmiešaných tímov padákov a rogál nám počasie opäť prialo počas obidvoch dní čo využilo 11 tímov keď na štarte zápolilo 14 pilotov PG a 13 pilotov HG zo Slovenska a Česka. Po rozplynutí mora vytvoreného z rannej inverzie sa v posledných jesenných výdychoch termiky lietalo celé dva dni. Oslava víťazov, pekného lietania, stretnutí a spomínania sa pretiahla až do neskorej sobotnej noci.

Zatiaľ je najväčším šampiónom spomedzi PG Michal Minárik, ktorý za posledné štyri ročníky už 2x zvíťazil a jeden krát bol na druhom mieste. Medzi HG pilotmi je jednoznačným favoritom Ladislav Géci ktorý bol rovnako 2x prvý a 1x druhý.

 

Spoločná súťaž pilotov rogál a padákov všetkých ročníkov a výkonností z bývalého Československa v jednom preteku má čaro množstva spomienok a stretnutí. Pozývame Vás preto opäť na už 5. ročník tohto jedinečného podujatia. Príďte si neformálne zasúťažiť a stretnúť sa s pilotmi a priateľmi s celého Československa. Všetky informácie o Presnosti pristátia 2015 nájdete na www.x-air.sk.

 

 

Výsledky v preteku Presnosť pristátia Straník 2014.

 

Hang gliding:

  1. miesto: Ivan Plučinský – 376 b
  2. miesto: Ladislav Géci – 250 b
  3. miesto: Róbert Murín – 230 b

 

Paragliding:

  1. miesto: Michal Minárik – 190 b
  2. miesto: Štefan Štefák – 183 b
  3. miesto: Jozef Ivaška – 181 b

 

Zmiešané tímy (HG / PG ):

  1. miesto: Ivan Plučinský / Štefan Štefák – 559 b
  2. miesto: Eduard Dropko / Michal Minárik – 390 b
  3. miesto: Vlasta Barťas / Vincent Valica – 387 b

s pozdravom

Ing. Peter Vrabec

PRESNOSŤ 2015 – Propozicie

Súvisiace príspevky